Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak vybrat světlo do jídelny
26.02.2020

Jak vybrat světlo do jídelny

PAULMANN LIGHTING

V moderní době se jídelna stala mnohem více než místem k jídlu.  Používá se také pro práci, studium a další úkoly. Správné osvětlení v multifunkčním prostoru je o rovnováze. Designéři sestavili několik jednoduchých pravidel pro osvětlení, podle kterých bude vaše jídelna v každé situaci dobře osvětlená.

Průvodce osvětlením jídelny

Přizpůsobte osvětlení svým potřebám
Každý, kdo miluje lustr nad stolem v jídelně, musí přizpůsobit velikost svítidla samotnému stolu. Správná proporce výroku pomůže jídelně udržovat vizuální rovnováhu.

Je důležité nejprve se podívat na velikost místnosti a šířku a hloubku stolu. Lustr, který je příliš velký nad zakrslým jídelním stolem vytvoří nerovnováhu. Příliš malý lustr ve srovnání s velkým stolem bude vypadat malý. Obecně platí, že pokud je jídelna menší než 3 metry, bude lustr v průměru menší než 60 cm a bude vypadat pohodlněji a přitažlivěji. Pokud je váš pokoj a stůl větší, vyberte si pro větší intenzitu světla raději větší lustr.

Průvodce osvětlením jídelny

Vyvážení tvaru světla podle jídelního stolu
Podobně jako vyvážení velikosti, budete chtít najít stejnou rovnováhu mezi oběma tvary. Představte si, jak by lineární (rovný) lustr vypadal nad kruhovým stolem - nebylo by to úplně v harmonii tvarů.

U obdélníkových nebo podlouhlých jídelních stolů lze dosáhnout harmonického designu lineárním, velkým zaobleným, nebo dvěma závěsnými lustry na obou koncích jídelního stolu.

Průvodce osvětlením jídelny

U čtvercových nebo kulatých stolů budete chtít lustr sladit s designem obsaženým v rozměrech stolu. Ideální by bylo jediné centrální osvětlení nebo menší závěsné svítidla v jedné řadě po celé délce stolu..

Rovnováha
Koralky
 

Jak vysoko by měl lustr být?
Jak vysoko byste měli zavěsit lustr nad jídelní stůl?, Standardní výškou nad stolem je 76 cm. Ale samozřejmě vaším hlavním cílem je nainstalovat jej dostatečně vysoko, tak aby vy nebo vaši hosté do něj nenarazili a tak aby bylo snadné vidět ostatní napříč stolem.

Rovnováha
Koralky
 

Vytvořte náladu designově vrstvenými lustry
Přestože ve většině pokojů doporučujeme vrstvené osvětlení, je to zvláště důležité v prostorech s více využitími. V jídelně budete chtít mít možnost přepínat náladu z jasného a energického světla v časech kdy pracujete a na měkkou a uvolňující atmosféru, když se právě bavíte s přáteli. Používání inteligentních dálkově ovládaných světelných zdrojů (žárovek) ve vašich lustrech vám poskytne flexibilitu pro nastavení jasu nebo  utlumení podle potřeby. Pokud nemůžete použít inteligentní světelné zdroje, požádejte svého elektrikáře, aby vám nainstaloval stmívače.

Rovnováha
Koralky
 

Jste už inspirovaní? Tak vybírejte ! Třeba zde je velká spousta krásných, kvalitních a ne moc drahých svítidel. PAULMANN LIGHTING

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Nejčtenější na blogu
Kde nás najdete

Těšice 747

Mikulčice, 696 19

Kontakty
Tomáš Bušek
Tomáš Bušek
(Po-Pá, 8-16 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz