Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Historie nábytku v industriálním stylu
12.02.2019

Historie nábytku v industriálním stylu

Historie nábytku v industriálním stylu

Nábytek v industriálním stylu byl pojmenován po svém původním účelu na podporu zpracovatelského průmyslu. Průmyslová revoluce začala v Británii v roce 1760 a nakonec se rozšířila do dalších částí světa. Během této doby vynález nových strojů vedl k vytvoření továren a hromadné výroby. Pracovníci se přestěhovali z ručního nářadí na obslužné stroje a začali potřebovat kousky, jako jsou kreslicí stoly, stoličky a vozíky pro manipulaci s materiálem.

   Průmyslový nábytek byl jednoduchý, praktický, snadno se hromadně vyráběl a byl vyroben tak, aby vydržel drsné podmínky. Byla to jen součást každodenní práce a nebyla považována za stylovou.

Jídelní stůl Ruff Sawn Beam

 

Nábytek v raném průmyslovém stylu

 

Jedním příkladem raného průmyslového nábytku je židle NICOLLE.

  Založena v roce 1913 u Paříže Paul Henry Nicolle, továrna Nicolle vyráběla a lisovala kovové disky. Nicolle navrhla židli, aby vyhovovala potřebám svých pracovníků. Ve skutečném průmyslovém stylu to byla kovová stolička s funkční formou. Třípatrová stolička měla svařované kruhové sedadlo s opěradlem ve tvaru ocasu velryby. To se stalo populárním v továrnách po celé Francii.

Amish Hawthorn otočná barová stolička

 

   V roce 1946 vyrobila továrna NICOLLE novou verzi s otočným sedadlem s nastavitelnou výškou. Továrna změnila područky v roce 1954 a nový majitel, Fichet-Bauche, se zaměřil na přizpůsobení designu stoličky tak, aby vyhovoval bezpečnostním normám. Kovové sedadlo bylo nahrazeno dřevěným sedákem a bylo všeobecně přijímáno.

   Protože se však bezpečnostní požadavky na pracovišti neustále měnily, židle NICOLLE nemohly držet krok. Výroba židlí se nakonec zastavila, dokud Jerome Lepert, průmyslový archeolog, neobjevil a neobnovil původní nástroje a formy používané k výrobě židlí NICOLLE a znovu zahájil výrobu v roce 2004.

Židle Remington Rand

   Dalším příkladem průmyslového nábytku je židle Remington Rand. Po skončení druhé světové války zažila Amerika pozitivní ekonomický růst, který vytvořil pracovní místa a vyzval k vybudování kanceláří s robustním vybavením. Remington Rand byl raným americkým výrobcem podnikových strojů a vyráběl otočné židle s nastavitelnými otáčkami, aby uspokojil rostoucí poptávku po kancelářském nábytku.

Amish Soho Side Chair

 

 

   Potřeba průmyslového nábytku začala mizet v 70. letech 20. století, když se kanceláře a pracoviště vyvíjely a vyvíjely. Ocelové kancelářské židle byly nahrazeny plastovými, textilními a koženými židlemi. Tabulky důvěryhodných zpravodajů byly nahrazeny počítačovými tabulkami a stolními počítači. Vzhledem k tomu, že se požární systémy v kancelářích zlepšovaly, bylo zapotřebí méně ohnivzdorného pracovního nábytku.

Ruff Sawn Turnbuckle Jídelní židle

 

Comeback Kid

   V roce 2000 došlo k oživení nábytku v průmyslovém stylu, protože rostla popularita minimalistického funkčního nábytku. Se zvyšováním povědomí o životním prostředí všude získalo přitažlivost sladění zemních materiálů a opětného použití dřeva s ocelovými prvky.

Ruff Sawn Steampunk Platform Bed

 

Charakteristika nábytku v průmyslovém stylu

  • Kombinuje funkci s tvarem, se starými a novými prvky.
  • Je vyroben po starém továrním nábytku.
  • Zahrnuje suroviny pro nedokončený pocit.
  • Řemeslné zpracování.
  • Šetrná na životní prostředí při opětovném použití materiálů v návrhu.
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Nejčtenější na blogu
Kde nás najdete

Těšice 747

Mikulčice, 696 19

Kontakty
Tomáš Bušek
Tomáš Bušek
(Po-Pá, 8-16 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz