Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
  1. Úvod
  2. FAQ

Jak dlouho trvá, než nábytek vyrobíte?

Nábytek se pro Vás snažíme vyrobit co nejrychleji, ale chceme naši práci dělat kvalitně a prcizně. Poctivá práce zabere nějaký čas. Obvyklá doba dodání je 2-3 týdny. Pro atypické zakázky stanovujeme termíny dodání individuálně podle náročnosti výroby.

Jaké jsou výhody nábytku z masivu oproti dýhovanému nábytku či nábytku z lamina?

Dřevo je přírodní materiál, který má svou duši a energii, kterou jsou lidé schopni přijímat. Největší výhodou však je, že nábytek z masivního dřeva je kvalitnější a má výrazně delší životnost a při správném zacházení Vám vydrží po generace.

Velkou výhodou je také daleko větší možnost oprav. Pokud dojde používáním k poškození (např. poškrábání) je možné poškozené místo přebrousit. U dýhovaného nábytku je tato možnost minimální, u lamina je oprava nemožná.

Jakou máte záruku na nábytek?

V naši práci věříme a proto poskytujeme na nábytek a matrace záruku 5 let. Je samozřejmě nutné se o nábytek dobře starat. Více informací o zárukách naleznete na stránce Záruka a servis.

Jsou materiály opravdu zdravotně nezávadné?

Ano, nemusíte se ničeho bát. Všechny materiály jsou zdravotně nezávadné, máme k nim certifikáty nebo technické listy a potvrzení z akreditovaných zkušeben o zdravotní nezávadnosti. Jejich kvalita je pravidelně prověřována v akreditovaných zkušebnách. Více o certifikátech.

Jak dlouho nábytek vydrží?

Náš nábytek Vám vydrží po generace a za to ručíme svým jménem. Vybíráme z kvalitních materiálů a stojíme si za precizním zpracováním. Samozřejmě je důležité se správně o nábytek starat, protože dřevo je přírodní materiál. Pokud umístíte nábytek do nežádoucího, např. vlhkého prostředí, dřevo může začít pracovat a kroutit se. Také nedoporučujeme mít nábytek vystavený na přímém slunečním záření, aby nedocházelo k výrazné změně barvy.

Jaký je rozdíl mezi dubem a bukem?

Obě dřeviny jsou tvrdé, velice kvalitní pro výrobu nábytku. DUB je tmavší, má výraznější kresbu dřeva. BUK je dřevo světlejší a pružnější.

Dopravíte nám nábytek až do bytu? Kolik to stojí?

Nábytek Vám můžeme samozřejmě dopravit naší vlastní dopravou po celé ČR nebo také přes smluvního dopravce TOPTRANS a GEIS. Pokud si zvolíte naši dopravu PRIMART. Cena dopravy je vždyuvedena u každého prduktu. Závisí na hmotnosti výrobků a vzdálenosti.

Smontujete nám nábytek? Kolik montáž stojí?

Montáž Vám samozřejmě zajistíme. Naši odborní technici Vám nábytek do bytu mohou na Vaše přání vynést a smontovat. Cena za montáž je vždy uvedena u konkrétního výrobku.

Chtěl bych si později k posteli koupit jiné výrobky ve stejném designu. Budete nábytek i nadále vyrábět?

Na trhu jsme již několik let a nemáme problém vyrobit stůl, stolek, komodu či jiný doplněk k stávající kolekci, i když jste ji třeba nakoupili již před několika lety. Vzhledem k tomu, že je dřevo přírodní materiál, počítejte s tím, že masivní DUB a BUK vlivem světla a tepla lehce změní svou barvu. Nově vyrobený nábytek časem získá stejný odstín.

Mám si vybrat raději olej, moření, bělení či lak?

Obě povrchové úpravy olej či lak jsou kvalitní a každá má svou výhodu. Olej více zvýrazní přírodní kresbu dřeva a je v současné době oblíbenější než lakování. Pokud nábytek poškodíte, jednoduše dřevo obrousíte, vetřete přírodní nebo pigmentovaný olej a nepoznáte, že došlo k poškození. Povrchová úprava lakem je praktičtější na údržbu, lakovaný povrch dřeva zpevní a nábytek je tak odolnější před poškozením. Pokud ale poškodíte nábytek ošetřený lakem, oprava bude složitější a nábytek je potřeba opravit nejlépe u nás ve výrobě.  Bělení či moření. Oběma způsoby lze dosáhnout změny odstínu dřeva, které e pak olejovat nebo lakovat. 

Máme doma zachovalý jiný nábytek. Vyrobíte nám k nim postel ve stejném odstínu?

Určitě ano. Povrchovou úpravu nábytku si můžete vybrat v přírodním provedení – laku nebo oleji nebo masivní dřevo upravíme také mořením nebo olejováním v barevných odstínech ze základního vzorníku. Pokud máte specifické přání, neváhejte nám ho sdělit. Předejte nám nebo zašlete vzorek požadované barvy (např. část daného nábytku, vzorník barvy,…), my namícháme požadovanou povrchovou úpravu a zašleme Vám vzorek ke schválení. Jakmile vzorek schválíte, můžeme začít vyrábět.

Jak se udržuje olejovaný povrch?

Dřevo je přírodní materiál a přirozeně olej absorbuje. Proto doporučujeme nejméně jednou za půl roku povrch nábytku oživit olejem ve spreji, určeným pro ošetření přírodního dřeva. Pro čištění nábytku s olejovou úpravou doporučujeme použít mýdlový čistič CIRANOVA.

Pro ošetření lakovaného nábytku doporučujeme pouze přetřít navlhčeným hadříkem.

Jak by měla být postel dlouhá, široká a vysoká?

Pohodlná postel má být v první řadě dostatečně velká. Ideální šířka postele je 90-100 cm na osobu. Je vhodné zamyslet se také nad výškou postele. PRIMART nabízí vysokým zákazníkům a také seniorům, pro které je pohodlné vstávání a usedání na postel důležité, úpravu výšky dle přání zákazníka. Výška po hranu bočnice je u těchto postelí 50 cm. Celkovou výšku pak může také ovlivnit výška roštu a výška matrace.

Vyrobíte nám k nábytku polici, stolek nebo jiný nábytek na míru?

Ano, jsme schopni pružně reagovat na Vaše atypické požadavky. Ve svém výrobním programu nabízíme i zhotovení atypických zakázek. V tomto případě potřebujeme výkresovou dokumentaci a poté pro Vás vytvoříme individuální kalkulaci. Stačí nás kontaktovat.

Bydlíme v podkroví. Upravíte nám skříň a hlavové čelo postele?

Ano, jsme schopni pružně reagovat i na tyto atypické požadavky. Neváhejte nás kontaktovat.

Novinky z našeho blogu

Historie nábytku v industriálním stylu
12.02.2019
Historie nábytku v industriálním stylu
Nábytek v industriálním stylu byl pojmenován po svém původním účelu na podporu zpracovatelského průmyslu. Průmyslová revoluce začala v Británii v roce... číst celé
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Nejčtenější na blogu
Kde nás najdete

Těšice 747

Mikulčice, 696 19

Kontakty
Tomáš Bušek
Tomáš Bušek
(Po-Pá, 8-16 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz